داریوش فرضیایی: عمو پورنگ سرم را شلوغ می کند

28 08 2010

به نام خدا

سلام بچه ها

مصاحبه تلفنی  با خبرگزاری برنا داشتم  که شما هم بخوانید

* می توانی در گرمای امسال راحت روزه بگیری؟
خیلی خوب و راحت بوده. از سال های گذشته هم بهتر است.

* حس و حال داریوش فرضیایی در این روزها چطور است؟

هرکس با توجه به آن سیمی که ارتباطش برقرار می شود حس پیدا می کند. حس قشنگی دارم که شاید به خوبی نتوانم توصیف اش کنم. ولی همه ما باید در این ماه به نوعی از باز شدن درهای رحمت به بهترین نحو استفاده ببریم. حس خوبی دارم و امیدوارم این حس تا بعد از ماه رمضان هم ادامه داشته باشد و مختص همین ماه نباشد.

* از خاطرات کودکی ات بگو.

دوران کودکی ام خیلی قشنگ تر وساده تر بود.

* روزه های کله گنجشگی می گرفتی؟

(می خندد) بله مثل همه بچه ها. صدای اذان وقت سحر،بلند شدن و سر سفره نشستن کنار پدر و مادر در بهترین خاطره دوران کودکی ام است. خاطرات خیلی خوبی در ذهنم نقش بسته است.

* مورد خاصی الان یادت هست؟

همان قضایایی که بچه ها مرتکب می شدند. یکی از روزهای ماه رمضان در دوران کودکی که روزه بودم، شیر آب را که دیدم شروع کردم به آب خوردن، یک دفعه یادم آمد روزه بودم. (روزه ام باطل شد). مردد بودم چکار کنم. مادرم گفت اشکال ندارد چون حواست نبوده عیبی ندارد، ولی یک ساعت بعد ناهار خوردم و دوباره تا افطار صبر کردم!

*هدیه هم می گرفتی ،به خاطر این روزه گرفتن ها؟

آن موقع اینطوری نبودکه هدیه بدهند. الان اینجور مسائل باب شده، همان که دست پدر مادر به سرم کشیده می شد بهترین هدیه بود. شاید الان توقع ها بالا رفته و بچه ها منتظر گرفتن هدیه هستند، ولی همان بوسه که بر سرمان زده می شد، برایمان بهترین هدیه بود و قانع می شدیم.

* بچه ها را چطور تشویق به روزه داری می کنی ؟

الحمدالله اکثر بچه هایی که می آیند، خودشان روزه دار هستند و برایم جالب است. دروغ هم نمی گویند. سعی می کنم از آنها کار نکشم. خوشحالم که بچه های ما دارند با این فرهنگ آشنا می شوند. پدر و مادرها نقش عمده ای در این زمینه دارند. باید بچه هایمان را با این قضیه ریشه ای آشنا کنیم نه فقط به صورت شرعی.

*شب های احیا چه می کنی ؟ کجا هستی ؟

مثل خیلی های دیگر به مسجد می روم و یا جلوی تلویزیون جوشن کبیر، نادعلی، ابوحمزه ثمالی می خوانم مثل همه مردم، ولی بیشتر ترجیح می دهم این شب ها تنها باشم.

* چه دعایی می کنی ؟

بعضی وقت ها که دلم خیلی می گیرد، دعا می کنم خدا به حق این ماه عزیز و پنج تن آل عبا تمام مریض ها را شفا دهد. سلامتی بهترین نعمت است. بهترین دعایی که می توانیم در حق کسی بکنیم همین دعا است،فقط سلامتی همین.

*فرض کن برای افطار مهمان عزیزی داری، برایش چه تدارک می بینی؟
هرچه در توانم باشد. معمولا سبزی، پنیر، خرما، فرنی، شیر و چای، جز این ها چیز دیگری نیست .مگر یک معده چقدر جا دارد؟ من خودم اینجوری هستم کاری به دیگران ندارم.

* تا حالا نذر خاصی در ماه رمضان داشتی؟
در ماه های دیگر چرا. ولی در ماه رمضان نذر خاصی نداشتم. افطاری می دهم و به مهمانی افطاری می روم.

*جز اجرای برنامه کودک ، مشغول کار دیگری نیستی؟
برنامه عمو پورنگ سرم را شلوغ می کند و فرصت کار دیگری ندارم. این کار را نمی کنم، چون برنامه ام(عموپورنگ) افت پیدا می کند. همه وقتم را برای این کار می گذارم.

* و حرف آخر؟

ماه رمضان امسال هم مثل سال های قبل می رود. انشاءالله فقط محدود به این ماه نباشد و بتوانیم از برکاتش استفاده کنیم.

اینجا کلیک کنید


کارها

اطلاعات
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: